Search
Close this search box.

41 zemí na Eurovizi ve Švédsku?

Jon Ola Sand dnes oznámil, že by se na Eurovision Song Contest 2016 mělo představit 41 zemí. Je to tedy o jednu zemi více než v letošním roce. Podle některých zdrojů se nyní čeká na rozhodnutí dvou zemí. Své stanovisko k nadcházejícímu ročníku ještě neposkytla Rumunská televize, naopak předběžně je přihlášené Bulharsko, ale tamní televize své stanovisko chce oficiálně zdělit až po Juniorské Eurovizi, kterou právě letos hostí Bulharské hlavní město Sofia.

Do nadcházejícího ročníku se vrací také Ukrajina, která si letos ve Vídni dala přestávku. Které země jsou tedy ve hře, vrátit by se mohlo Chorvatsko. Ve hře byl také návrat Bosny a Hercegoviny avšak BHRT nemá finance na účast. Možný návrat by mohlo obstarat také Lucembursko.

Další možností je, že v soutěži bude pokračovat Austrálie, která byla letos přizvána v rámci kulatého výročí. EBU se také mohla rozhodnout, že si přizve další zemi ve které je Eurovize velmi populární, tou zemí by mohla být Čína.

Další zemí, která by se mohla do soutěže vrátit je Slovensko. Tamní televize se letos nechala slyšet, že v případě zájmů sponzorů se návratu nebrání.

Poslední spekulací je účast Libanonu, Tele Liban se nechala slyšet, že o možném zapojení do soutěže jedná.

Podle Eurovision.tv bude seznam zemí zveřejněn brzy, takže si musíme ještě počkat. Hlavní je, že se na Eurosongu opět představí český zástupce.Novinky