Search
Close this search box.

Zemřela Olivia Newton-John

Celý svět dnes obletěla smutná zpráva. Ve věku 73 let zemřela Olivia Newton-John. V roce 1974 reprezentovala Velkou Británii na Eurovizi.

Olivia byla australskou zpěvačkou a herečkou. Narodila se v roce 1947. V roce 1974 reprezentovala Velkou Británii na Eurovision Song Contest s písní Long Live Love. S písní soutěžila v národním kole nazvané : A Song For Europe 1974. Volný překlad je Píseň pro Evropu 1974. V národním kole písnička „Long Live Love“ obdržela 27 387 korespondenčních hlasů. Na Eurovizi se soutěžní píseň v podání Olivie Newton-John umístila na 4. místě.

Celosvětovou slávu ji ale přinesl muzikál Pomáda. Sandy z legendární Pomády si zamilovali fanoušci po celém světě. Film Pomáda každoročně vysílají i české televizní stanice.

Zprávu o smrti Olivie oznámil její manžel: „Dáma Olivia Newton-John ráno v tichosti zemřela na ranči v jižní Kalifornii, odešla v obklopení rodiny a přátel,“ V citaci dále uvedl „Olivia byla symbolem triumfu a naděje za svou víc jak třicetiletou cestu s rakovinou prsu.“

Novinky