Search
Close this search box.

Vítězové druhého semifinále jsou na světě!

Čtvrteční večer patřil v Expo aréně v Tel Avivu druhému semifinále, kdy se o postup do sobotního velkého finále utkalo 18 států.

Izraelská televize KAN si opět dala záležet a nic nenechala náhodě. Show navštívila vítězka z roku 2014 Conchita Wurst z Rakouska a švédský vítěz z roku 2016 Måns Zelmerlöw. Zvláštním hostem byla i skupina osmi postižených hudebníků Shalva Band, která předvedla svou píseň „A Million Dreams“.

A kdo se tedy připojí k deseti finalistům z prvního semifinále, ze kterého postoupili i naši borci Lake Malawi?

Nejvíce hlasů od porotců a diváků získali dle očekávání zástupci Nizozemí, Ruska, Švýcarska, Švédska, Norska, Azerbajdžánu a Malty. Desítku doplňuje ještě Severní Makedonie, Dánsko a Albánie.

Dvacet finalistů tedy známe a známe i zbylých šest účastníků sobotního finále. Jsou to členové „velké pětky“ Německo, Anglie, Francie, Itálie a Španělsko a samozřejmě pořádající země Izrael.

Těšme se tedy na velký finálový souboj 26 států, který vypukne v sobotu ve 21:00 na ČT1 a držme palce Lake Malawi. 😉 Třešinkou na dortu bude určitě i vystoupení popové královny Madonny, která představí svůj nový song „Future“ s americkým raperem Quavo a zazpívá i hit z roku 1989 „Like A Prayer“. Jistě nás čeká nezapomenutelná show ve špičkové kvalitě.

EuroContest v Tel Avivu vše sleduje a přinese vám ty nejčerstvejší novinky.


Mezi postupujícími jsou i norští KEiiNO s písní „Spirit In The Sky“

Foto: Eurovision.tv, Eurocontest.cz

Novinky