Vítězové druhého semifinále jsou na světě!

Čtvrteční večer patřil v Expo aréně v Tel Avivu druhému semifinále, kdy se o postup do sobotního velkého finále utkalo 18 států.

Izraelská televize KAN si opět dala záležet a nic nenechala náhodě. Show navštívila vítězka z roku 2014 Conchita Wurst z Rakouska a švédský vítěz z roku 2016 Måns Zelmerlöw. Zvláštním hostem byla i skupina osmi postižených hudebníků Shalva Band, která předvedla svou píseň “A Million Dreams”.

A kdo se tedy připojí k deseti finalistům z prvního semifinále, ze kterého postoupili i naši borci Lake Malawi?

Nejvíce hlasů od porotců a diváků získali dle očekávání zástupci Nizozemí, Ruska, Švýcarska, Švédska, Norska, Azerbajdžánu a Malty. Desítku doplňuje ještě Severní Makedonie, Dánsko a Albánie.

Dvacet finalistů tedy známe a známe i zbylých šest účastníků sobotního finále. Jsou to členové “velké pětky” Německo, Anglie, Francie, Itálie a Španělsko a samozřejmě pořádající země Izrael.

Těšme se tedy na velký finálový souboj 26 států, který vypukne v sobotu ve 21:00 na ČT1 a držme palce Lake Malawi. 😉 Třešinkou na dortu bude určitě i vystoupení popové královny Madonny, která představí svůj nový song “Future” s americkým raperem Quavo a zazpívá i hit z roku 1989 “Like A Prayer”. Jistě nás čeká nezapomenutelná show ve špičkové kvalitě.

EuroContest v Tel Avivu vše sleduje a přinese vám ty nejčerstvejší novinky.


Mezi postupujícími jsou i norští KEiiNO s písní “Spirit In The Sky”

Foto: Eurovision.tv, Eurocontest.cz

DALŠÍ NOVINKY

AVROTROS odvysílá náhradní show

Nizozemská televize dnes potvrdila, že bude vyrábět náhradní show, jako alternativu za zrušenou Eurovizi 2020. Náhradní program se jmenuje Eurovision: Europe Shine A Light, bude takovým světlem naděje pro všechny fanoušky Eurovize. Pořad budou moderovat moderátoři zrušeného letošního ročníku. Show se bude vysílat 16. května a představí všech 41 písní

EC porota hodnotí Polsko

Hvězdná porota Eurocontestu hodnotí: Alicja Szemplińska – Empires https://www.youtube.com/watch?v=om91-RjTr8k Vítek Havliš Tuhle písničku jsem slyšel poprvé, když v polském finále soutěžila s „Lucy“ od našich Lake Malawi. A absolutně jsem nepobral, proč si Poláci vybrali jako svého reprezentanta právě Alicju. Má sice nádherný hlas, ale nezpívá úplně čistě a její

Kto bude musieť bojovať odznova?

The Mamas, Uku Suviste či Elisa majú smolu. O účasť na najväčšej pesničkovej súťaži sveta budú musieť zabojovať odznova. Napriek tomu, že svoje národné finále vyhrali, na Eurovíziu sa dostať nemusia. Kým väčšina interne vybraných interprétov dostala druhú šancu, a na Eurovízii si o rok zaspieva, víťazi národných kôl také

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn