Vítězové druhého semifinále jsou na světě!

Čtvrteční večer patřil v Expo aréně v Tel Avivu druhému semifinále, kdy se o postup do sobotního velkého finále utkalo 18 států.

Izraelská televize KAN si opět dala záležet a nic nenechala náhodě. Show navštívila vítězka z roku 2014 Conchita Wurst z Rakouska a švédský vítěz z roku 2016 Måns Zelmerlöw. Zvláštním hostem byla i skupina osmi postižených hudebníků Shalva Band, která předvedla svou píseň “A Million Dreams”.

A kdo se tedy připojí k deseti finalistům z prvního semifinále, ze kterého postoupili i naši borci Lake Malawi?

Nejvíce hlasů od porotců a diváků získali dle očekávání zástupci Nizozemí, Ruska, Švýcarska, Švédska, Norska, Azerbajdžánu a Malty. Desítku doplňuje ještě Severní Makedonie, Dánsko a Albánie.

Dvacet finalistů tedy známe a známe i zbylých šest účastníků sobotního finále. Jsou to členové “velké pětky” Německo, Anglie, Francie, Itálie a Španělsko a samozřejmě pořádající země Izrael.

Těšme se tedy na velký finálový souboj 26 států, který vypukne v sobotu ve 21:00 na ČT1 a držme palce Lake Malawi. 😉 Třešinkou na dortu bude určitě i vystoupení popové královny Madonny, která představí svůj nový song “Future” s americkým raperem Quavo a zazpívá i hit z roku 1989 “Like A Prayer”. Jistě nás čeká nezapomenutelná show ve špičkové kvalitě.

EuroContest v Tel Avivu vše sleduje a přinese vám ty nejčerstvejší novinky.


Mezi postupujícími jsou i norští KEiiNO s písní “Spirit In The Sky”

Foto: Eurovision.tv, Eurocontest.cz

DALŠÍ NOVINKY

Porota EC hodnotí UK

Hvězdná porota Eurocontestu hodnotí: James Newman – My Last Breath https://www.youtube.com/watch?v=6iS-lV909T4&feature=emb_title Andrea Savane Text písně je velmi dojemný, příběh k zamyšlení. Velká Británie mě letos příjemně překvapila, moderní pop, ale na nejvyšší příčky podle mého názoru mířit nebude. Dea I’d give you my last breath… Píseň je o nehynoucí lásce,

Eurovision: Europe Shine A Light na ČT art

Nejeden fanoušek Eurovize těžce nesl informaci o zrušení letošního ročníku Eurovision Song Contest. Malou náhradou za zrušený pořad má být Eurovision: Europe Shine A Light. Mimořádnou show bude vyrábět nizozemská televize a bude se vysílat napříč Evropou. Jak našemu webu exkluzivně potvrdila paní Kapounová. Česká televize se k pořadu připojí

AVROTROS odvysílá náhradní show

Nizozemská televize dnes potvrdila, že bude vyrábět náhradní show, jako alternativu za zrušenou Eurovizi 2020. Náhradní program se jmenuje Eurovision: Europe Shine A Light, bude takovým světlem naděje pro všechny fanoušky Eurovize. Pořad budou moderovat moderátoři zrušeného letošního ročníku. Show se bude vysílat 16. května a představí všech 41 písní

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn