Vítězové druhého semifinále jsou na světě!

Čtvrteční večer patřil v Expo aréně v Tel Avivu druhému semifinále, kdy se o postup do sobotního velkého finále utkalo 18 států.

Izraelská televize KAN si opět dala záležet a nic nenechala náhodě. Show navštívila vítězka z roku 2014 Conchita Wurst z Rakouska a švédský vítěz z roku 2016 Måns Zelmerlöw. Zvláštním hostem byla i skupina osmi postižených hudebníků Shalva Band, která předvedla svou píseň “A Million Dreams”.

A kdo se tedy připojí k deseti finalistům z prvního semifinále, ze kterého postoupili i naši borci Lake Malawi?

Nejvíce hlasů od porotců a diváků získali dle očekávání zástupci Nizozemí, Ruska, Švýcarska, Švédska, Norska, Azerbajdžánu a Malty. Desítku doplňuje ještě Severní Makedonie, Dánsko a Albánie.

Dvacet finalistů tedy známe a známe i zbylých šest účastníků sobotního finále. Jsou to členové “velké pětky” Německo, Anglie, Francie, Itálie a Španělsko a samozřejmě pořádající země Izrael.

Těšme se tedy na velký finálový souboj 26 států, který vypukne v sobotu ve 21:00 na ČT1 a držme palce Lake Malawi. 😉 Třešinkou na dortu bude určitě i vystoupení popové královny Madonny, která představí svůj nový song “Future” s americkým raperem Quavo a zazpívá i hit z roku 1989 “Like A Prayer”. Jistě nás čeká nezapomenutelná show ve špičkové kvalitě.

EuroContest v Tel Avivu vše sleduje a přinese vám ty nejčerstvejší novinky.


Mezi postupujícími jsou i norští KEiiNO s písní “Spirit In The Sky”

Foto: Eurovision.tv, Eurocontest.cz

DALŠÍ NOVINKY

Spevák Josef Vojtek oslavuje

Deň otcov pripadá v  roku 2020 v Čechách aj na Slovensku na 21.6.2020. A práve tento deň oslavuje päťnásobný otec narodeniny s dvoma číslicami 5. Vekom najstarší člen skupiny Kabát spevák Josef Vojtek sa narodil 21.6.1965 a dnes má 55 rokov. Okrem gratulácie nášho webu k narodeninám som využil tento dátum ako spomienku na eurovízne účinkovanie Kabátu

EBU mění pravidla Eurovize 2021

Nový výkonný producent Eurovision Song Contest oznámil změnu pravidel. Martin Österdahl nový supervizor soutěže Eurovize dnes oznámil, že se pro rok 2021 ruší pravidlo živě zpívaných vokálů. Jednotlivé delegace mohou doprovodné vokály používat ze záznamu. Počet vokalistů není nijak limitován. Je to hned z několika důvodů, vysílací společnosti budou moci

Eurovize 2021 zná svůj datum

Evropská vysílací unie společně s nizozemskou televizí AVROTROS zveřejnila datum Eurovisionn Song Contest 2021. Každý fanoušek Eurovize letos oplakal zrušení téhle soutěže. Nyní však již opět máme důvod k radosti. Nizozemsko již oznámilo termín soutěže. Finále se bude konat 22. května. První semifinále proběhne 18. května druhé semifinále se bude

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn