Search
Close this search box.

„Velká pětka“ zazpívá živě během semifinále, ve finále Eurovize se bude hlasovat déle

Stage Eurovize 2024 / EBU - svt

EBU představila výrazné novinky letošního ročníku Eurovision Song Contest. Země takzvané Velké pětky + hostitelská země poprvé živě zazpívají během semifinále.

Poprvé v historii budou země velké pětky a hostitelská země součástí semifinále Eurovize. Aby nedošlo k omylu, země nebudou soutěžit v semifinále, ale budou živě prezentovány jejich písně. V minulých letech se pouštěla pouze krátká ukázka, která byla natočená během hlasování poroty.

V prvním semifinále tak zazpívá Německo, Švédsko a Velká Británie.

Ve druhém semifinále Eurovize budou zpívat zástupci Francie, Itálie, Španělska.

Změna hlasování během velkého finále:

V sobotu 11. května se hlasování spustí těsně před první písní a diváci tak budou moci hlasovat během celé soutěže. Nemusí čekat na závěrečnou písničku a hlasovat jen vymezený čas. Takhle se hlasovalo již v letech 2010 a 2011. (Tehdy výrazně klesla sledovanost ve více zemích diváci přepínali a nemuseli čekat na hlasování. Vadila jim také otravná grafika během písní.)

Diváci zbytku světa budou mít na hlasování 24 hodin.

Novinky

EUROVISION IN CONCERT 2024

Prípravy na Eurovíziu 2024 vo Švédsku sú v plnom prúde. Speváci ich využívajú aj na pravidelné pre-party. Tá najväčšia sa

Exkluzivní rozhovor s Aiko

O víkendu se konala jedna z největších Eurovizních PREPARTY v Amsterdamu. Na akci nechyběla ani AIKO. Exkluzivní rozhovor Jána Winklera