Švýcarsko: Velké změny v národním kole

Poslední 2 roky se Švýcarsku na Eurovizi nedaří. Dvakrát po sobě získalo poslední místo v semifinále a proto se švýcarské veřejnoprávní televize SRF, RTS a RSI rozhodly pro velké změny v národním kole (Die Entscheidungsshow). Zároveň oznámily termín finále, které se bude konat 5. února 2017 a bude v něm soutěžit 6 až 10 písní. 

Termín přihlášení písní byl stanoven od 26. září do 26. října 2016. Mezinárodní týmy nově nebudou přijímány a alespoň jeden z interpretů, skladatelů nebo textařů v týmu musí vlastnit švýcarský pas nebo mít trvalé bydliště ve Švýcarsku. Dříve každá z veřejnoprávních televizí (SRF,RTS a RSI) vybírala finálové soutěžící zvlášť, přičemž soutěžící SRF byli vybíráni přes online hlasování a soutěžící RTS a RSI byli vybíráni interně. Tento systém, jenž byl představen v roce 2011, se už používat nebude.

Po termínu přihlášení písní bude nová, 20-ti členná porota, složená z producentů, expertů, muzikantů, lidí z hudebního průmyslu a žurnalistů, interně vybírat 20 písní, jež postoupí do tzv. Live Checku (živé představení písní), které se bude konat 4. prosince 2016. Nejlepších 6-10 písní se utká ve finále 5. února 2017 v Zürichu. Bude jej vysílat živě SRF 2 a vítěz bude zvolen pouze pomocí hlasů od diváků.

Live Check –  Rykka

DOPORUČUJEME

ZAJÍMAVOSTI

Evropské televize se bouří k vůli vyřazení z hlasování v Eurovizi

EBU v sobotu oznámila, že 6 zemí bylo vyloučeno z hlasování Eurovize. Ale kde je

Eurovize

Ukrajinský náhradník si odnáší Eurovizní trofej

Vítězem letošního ročníku Eurovision Song Contest se stala ukrajinská kapela Kalush Orchestra. Ukrajina získala 631

Eurovize

Známe jména českých porotců

Známe jména české poroty Eurovize. AnnabelleJan VávraMarcellMarta ŘíhováOndra Fiedler

Česko