Search
Close this search box.

Švýcarsko: Velké změny v národním kole

Poslední 2 roky se Švýcarsku na Eurovizi nedaří. Dvakrát po sobě získalo poslední místo v semifinále a proto se švýcarské veřejnoprávní televize SRF, RTS a RSI rozhodly pro velké změny v národním kole (Die Entscheidungsshow). Zároveň oznámily termín finále, které se bude konat 5. února 2017 a bude v něm soutěžit 6 až 10 písní. 

Termín přihlášení písní byl stanoven od 26. září do 26. října 2016. Mezinárodní týmy nově nebudou přijímány a alespoň jeden z interpretů, skladatelů nebo textařů v týmu musí vlastnit švýcarský pas nebo mít trvalé bydliště ve Švýcarsku. Dříve každá z veřejnoprávních televizí (SRF,RTS a RSI) vybírala finálové soutěžící zvlášť, přičemž soutěžící SRF byli vybíráni přes online hlasování a soutěžící RTS a RSI byli vybíráni interně. Tento systém, jenž byl představen v roce 2011, se už používat nebude.

Po termínu přihlášení písní bude nová, 20-ti členná porota, složená z producentů, expertů, muzikantů, lidí z hudebního průmyslu a žurnalistů, interně vybírat 20 písní, jež postoupí do tzv. Live Checku (živé představení písní), které se bude konat 4. prosince 2016. Nejlepších 6-10 písní se utká ve finále 5. února 2017 v Zürichu. Bude jej vysílat živě SRF 2 a vítěz bude zvolen pouze pomocí hlasů od diváků.

Live Check –  Rykka

Novinky