Search
Close this search box.

Rozhovor: The Lighthouse Journey

Z natáčení videoklipu ve Walesu

Je to oficiální! Česká republika vyšle svého zástupce na Eurovision Song Contest 2019 a my jsme se na našem instagramu zeptali, kdo by podle Vás měl v Izraeli ČR reprezentovat. The Lighthouse Journey bylo právě jedním z navrhovaných jmen a my jsme rozhodli udělat s Tomášem rozhovor.

Ahoj Tomáši, mohl bys ses představit naším čtenářům?

Ahoj, jmenuji se Tomáš Červinka, někteří mě možná mohli zaregistrovat v mé předchozí kapele We on the Moon. V současné době působím v mém sólo projektu The Lighthouse Journey.

Zatím si od tebe můžeme poslechnout pouze jednu píseň, a to píseň ‚Gravity‘. Mohl bys nám říci něco více k této písni a celkově k tvé budoucí tvorbě? Jakým směrem by si chtěl směřovat?

Přesně tak. Zatím je venku první singl ‚Gravity‘. Řekl bych, že každý muzikant nějakým způsobem promítá do své tvorby to, co prožívá nebo i prožíval. U Gravity tomu není jinak. Je to v podstatě o tom, že minulost nelze vzít zpět. Ale nakonec se vše má stát z nějakého důvodu. Alespoň tím, se řídím já.Je to takový alternativní pop rock. Současně jsme se právě vrátili z Walesu, kde probíhalo natáčení videoklipu ke Gravity, moc se těším na výsledek. Nicméně mohu říct, že další songy budou jiné. Já vlastně nikdy nenapsal nějak víc optimistický song, rád bych se o to pokusil.. Říká se, že napsat veselou pisničku je vůbec to nejtěžší :))

Kdo je tvým hudebním vzorem? Co máš rád za styl hudby?

Ono občas zmiňovat hudební vzorky může být lehce kontraproduktivní, jelikož vás bude spousta lidí srovnávat. Mám rád jak rockové, tak alternativní věci. Především tedy britskou scénu.Poslední dobou mě třeba hrozně baví nová deska Deaf Havana, má fantastický zvuk i aranže. Dále mě třeba hodně baví tvorba Welshly Arms nebo Panic! At the Disco.

Co tě inspiruje při skládání písní?

To je poměrně těžká otázka. Když jsem působil ve We on the Moon, rádi jsme psali fiktivní texty. Hráli si se slovy.. teď spíše píšu ze životních zkušeností a myslím, že je to mnohem lepší, dodat songům autentičnost a uvěřitelnost. Prostě to tak nějak přijde samo. Rozhodně nemá smysl jít zkoušet napsat písničku na sílu. Tak to bohužel nefunguje… kolikrát dostanu nápad třeba i v MHD, takže se na mě občas cestující dívají jako na blázna, když si zničehonic broukám melodii do telefonu, abych si mohl nápad nějak zaznamenat ))

A teď se přesuneme k otázkám ohledně Eurosnogu.

Dozvěděli jsme se, že by jsi rád poslal svou píseň do národního výběru. Co pro tebe znamená Eurovision song contest, a proč bys chtěl reprezentovat ČR v Izraeli?

Ono upřímně, pro mě je nejdůležitější udělat co nejkvalitnější nahrávku. Pokud se sejdou veškeré parametry, potom si myslím, že by bylo na škodu nezačlenit song do contestu. Asi každý by odpověděl kvůli sledovanosti. Já si myslím, že jde o fantastickou zkušenost a možnost představit se skutečným kapacitám hudebního průmyslu a nějakým způsobem nakročit mezi hudební scénu v zahraničí.

V jakém stádiu se nacházíš s písní, kterou chceš poslat? Nebo ji už máš hotovou? Pokud ano, mohl bys nám alespoň trochu prozradit něco o ní?

Song jsem dopsal nedávno. Mám z něj ohromnou radost a nemohu se dočkat, až se zavřu do studia. Je to nepopsatelný pocit být u toho, jak z naprosto obyčejné demo nahrávky v mobilu vzniká ucelený song, doplněný produkcí a různými vychytávkami – zkrátka celkově – jak song dostává ucelenou podobu 🙂 Nerad bych cokoliv prozrazoval, počkejme si na poslech. Jen mohu prozradit, že nahrávka bude vznikat v UK ve světově uznávaném studiu.

V posledním ročníku, nás skvěle reprezentoval Mikolas Josef. Motivovalo tě to k tomu, zkusit poslat svou píseň?

S Mikolasem se známe, držel jsem mu palce. Myslím, že je to dříč a vkusně sebevědomý člověk co to má v hlavě srovnané a myslím, že právě proto to dotáhl tak daleko.

Sledoval jsi Eurosong 2018? Kdo byl tvůj favorit?

Fandil jsem Mikolasovi, ale musím uznat, že Izraelka byla opravdu šílená v dobrém slova smyslu. Myslím, že vítězství bylo zasloužené. Potom mě ještě bavilo Rakousko, zpěvák měl moc dobrý song.

Tak moc ti děkuji za rozhovor a přeji ti hodně štěstí a budu držet palce

v národním výběru.

 

 

 

Z natáčení klipu ve Walesu

Novinky