Rozhovor SYLVIE & Silver Matte

Jsme rádi, že o Eurovizi má zájem i mladá krev. Udělali jsme rozhovor se Silvií, která se svou kapelou Silver Matte poslala písničku do národního kola.

Ahoj Silvie, mohla bys se představit naším čtenářům?

Ahoj, jmenuji se Silvie Matičková, je mi 16 let, jsem z Plzně. Tedy ještě původně ze Sušice, ale kvůli mým aktivitám jsme se přestěhovali. Kromě hudby a zpěvu se věnuji ještě dabingu a herectví. Studuji dálkově předškolní a mimoškolní pedagogiku na Střední odborné škole ve Staňkově. Vystupuji pod jménem Sylvie a naše kapela se jmenuje Silver Matte.

Poslední píseň, kterou jsi vydala ‘Žít na doraz‘, mohla bys nám něco o této písni říct?

Song vlastně vyjadřuje můj současný stav, kdy jdu za svým snem, dávám do toho všechno, a nenechám se od nikoho odradit. K songu jsme s kapelou v srpnu natáčeli videoklip, který před pár dny vyšel. Určitě budeme moc rádi, když se na něj na podíváte.

Jakou máš ráda hudbu? Kdo je tvůj hudební vzor?

Ráda si poslechnu cokoliv, co mě nějak zaujme – a je jedno, jaký to je žánr. Snažím se sledovat také všechny novinky. Ráda poslouchám např. Linkin Park. Mojí inspirací je zpěvačka LP. Mám ráda její tvorbu, projev a výjimečný hlas.

Co tě v nejbližší době čeká? Jaké máš plány?

Kromě koncertů se chci intenzivně věnovat skládání nových songů. Také bychom chtěli vydat CD, několik songů již máme natočených, tak uvidíme.

A teď se přesuneme k otázkám ohledně Eurosnogu

Co pro tebe znamená Eurovision song contest a proč bys chtěla reprezentovat ČR v Izraeli?

Eurovize je významná událost, kterou sleduje skoro celý svět, i já to tak vnímám a byla by pro mne čest ČR reprezentovat. A myslím, že máme originální song, který by mohl zaujmout.

Mohla bys nám alespoň trochu prozradit něco o písní, kterou jsi se rozhodla poslat do národního kola?

Ano, song se jmenuje Apologize. Hudbu jsme skládali společně s kytaristou Zdendou Votavou, text jsem napsala já. Ve stručnosti je to o tom, že si máme vážit přítomnosti toho, koho máme rádi. Ale nechte se překvapit.

V posledním ročníku, nás skvěle reprezentoval Mikolas Josef. Motivovalo tě to k tomu, zkusit poslat svou píseň?

Určitě ano! Ale už jsem se chtěla přihlásit vloni, ale nesplňovala jsem věkovou podmínku, kdy v době konání finále muselo být soutěžícímu minimálně 16 let. A mě bylo 16 asi až za měsíc 

Sledovala jsi Eurosong 2018? Kdo byl tvůj favorit?

Sledovala. Mým favoritem byl Mikolas Josef.

Poslední otázka: Co bys vzkázala našim čtenářům a fanouškům?

Aby se nebáli žít na doraz 🙂 a fandili českému týmu na Eurovizi!

DALŠÍ NOVINKY

Spevák Josef Vojtek oslavuje

Deň otcov pripadá v  roku 2020 v Čechách aj na Slovensku na 21.6.2020. A práve tento deň oslavuje päťnásobný otec narodeniny s dvoma číslicami 5. Vekom najstarší člen skupiny Kabát spevák Josef Vojtek sa narodil 21.6.1965 a dnes má 55 rokov. Okrem gratulácie nášho webu k narodeninám som využil tento dátum ako spomienku na eurovízne účinkovanie Kabátu

EBU mění pravidla Eurovize 2021

Nový výkonný producent Eurovision Song Contest oznámil změnu pravidel. Martin Österdahl nový supervizor soutěže Eurovize dnes oznámil, že se pro rok 2021 ruší pravidlo živě zpívaných vokálů. Jednotlivé delegace mohou doprovodné vokály používat ze záznamu. Počet vokalistů není nijak limitován. Je to hned z několika důvodů, vysílací společnosti budou moci

Eurovize 2021 zná svůj datum

Evropská vysílací unie společně s nizozemskou televizí AVROTROS zveřejnila datum Eurovisionn Song Contest 2021. Každý fanoušek Eurovize letos oplakal zrušení téhle soutěže. Nyní však již opět máme důvod k radosti. Nizozemsko již oznámilo termín soutěže. Finále se bude konat 22. května. První semifinále proběhne 18. května druhé semifinále se bude

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn