Search
Close this search box.

Rozhovor se Senhit

Přínášíme Vám rozhovor s reprezentantkou San Marina na Eurovision Song Contest v roce 2011 a zrušeného ročníku 2020. Senhit

1. Do své „selekce“ si udělala rovnou dvě písničky. Byla to tvoje prvotní myšlenka, nebo tě to napadlo až později?

„Byla jsem velmi nerozhodná, ale nakonec jsem udělala dvě. Nakonec jsem byla spokojena s obojími písničkami, ale byla jsem radši, že publikum vybralo FREAKY, protože tahle písnička je právě ta, která patří na Eurovizní pódium. A proto si myslím, že klíč slovo je svoboda“.

2. Kde si našla inspiraci udělat písničky, které zní jinak než ostatní písničky z tohoto ročníku eurovize?

Od svého prvního vystupování na Eurovizi jsem umělecky i lidsky vyrostla, takže jsem chtěla více popový rytmus, který by byl bližší ke mě. Měla jsem štestí se potkat s několika producenty a hudebníky z různých koutů světa. Takže takhle vznilka píseň FREAKY.

3. Ty jsi reprezentovala San Marino na eurovizi i v roce 2011. Co tě přimělo reprezentovat svojí zemi opět?

Když jsem skončila v semifinále na eurovizi 2011, tak jsem věděla, že se budu chtít vrátit, protože to byla skvělá zkušenost pro práci i člověka vůbec. Když mě San Marino zavolalo, abych je opět reprezentovala, tak jsem bez váhání řekla- ANOO!

4. Jaká je tvoje oblíbená eurovizní písnička z těchto roků kdy jsi San Marino reprezentovala?

V roce 2020 byla moje oblíbená písnička z Islandu a v roce 2011 Bulharsko.

5. Potkala ses s některýma účástníkama Eurovize 2020? Nebo jenom během karantény po sociálních síťích?

Je zřejmé, že během karantény jsem se s nikým nemohla osobně potkat, ale díky sociálním sítím jsem si s několika účastníkama promluvit a těším se jak se s některými osobně potkám na příštím ročníku.

6. Už jsi byla vybrána reprezentovat San Marino i v roce 2021. Pracuješ už na té písničce?

Jsem poctěna, že můžu reprezentovat stát jako San Marino na eurovizním pódiu i v roce 2021, protože San Marino mě přináší štestí. Na písničce už pracuju a doufám, že finální výsledek se bude všem líbit.

7. Na svém Instagramu předěláváš eurovizní písničky do své podoby pod hashtagem #FreakyTriptoRotterdam . Jak tě tento nápad napadl?

Myšlenka se zrodila z potřeby nadále zůstat „naživu“ po hudební stránce navzdory tomuto nevídanému okamžiku ve kterém žijeme. COVID-19 zastavil mnoho akcí a aktivit včetně eurovize, ale s Lucem Tommassinim, jedním z nejlepších italských, uměleckých a kreativních ředitelů, se kterými pracuju, jsme se nevzdali a proto se zrodil tento projekt. Takže světově známé písničky z oblasti eurovize předělávám do stylu jako je písnička FREAKY a za tento projekt jsem Lucovi velice vděčná.

Novinky

EUROVISION IN CONCERT 2024

Prípravy na Eurovíziu 2024 vo Švédsku sú v plnom prúde. Speváci ich využívajú aj na pravidelné pre-party. Tá najväčšia sa

Exkluzivní rozhovor s Aiko

O víkendu se konala jedna z největších Eurovizních PREPARTY v Amsterdamu. Na akci nechyběla ani AIKO. Exkluzivní rozhovor Jána Winklera