Search
Close this search box.

Rozhovor s Hannou Shedo

Za San Marino by na Eurovizi ráda zpívala i Hanna Shedo.

 

  1. Ahoj Hanno, mohla by si čtenářům EuroContest.cz představit? A samozřejmě představit i svoji kapelu?

Ahoj Petře, ahoj fanoušci Eurovize! Jmenuji se Hanna, pocházím z Čech a pravidelně tam jezdím za svojí rodinou, ale už přes 10 let žiji v německém Dortmundu, kde jsem studovala hudbu a mimo jiných projektů jsem založila kapelu SHEDO. Měla jsem to velké štěstí, že jsem potkala tyto tři skvělé muzikanty a přátele: Bernd (basa, zpěv), Frank (elektrická kytara) a Steffen (bicí). Společně hrajeme už několik let a moc doufám, že nám to ještě dlouho vydrží. Najdete nás na www.shedo.eu a samozřejmě na Facebooku nebo YouTube, máme radost z každého nového palce (nahoru). 🙂

      2. Jakou hudbu hrajete?

Hrajeme vlastní věci, hudbu i texty (převážně v angličtině) píšu já, aranže pak děláme většinou společně. Pohybujeme se ve stylu melodický rock, pop a funk a zníme zhruba takto: SHEDO – Freak. V poslední době také často vystupujeme unplugged a tyto verze písní by se pak daly zařadit i do singer/songwriter. Akusticky hrajeme taky moji českou píseň „Zpátky za Tebou„, ke které je na YouTube krásné video ze starého rodinného alba.

      3. Co se ti jako první vybaví, když se řekne Eurovision Song Contest?

Mně se jako první vybaví ABBA a Waterloo. Jelikož jsem krátce po příchodu do Německa byla přijata do úspěšné revivalové skupiny ABBA, stala se pro mě Eurovize častým tématem. Musím přiznat, že jsem do té doby o ní neměla moc ponětí. Ale několik let už ji pravidelně s kolegy a kamarády sleduji, je to tradice.

      4. Svoji píseň si poslala do národního výběru San Marina. Otázka je snadná. Proč?

Otázka snadná, odpověď až tak ne. To, že hudba je moje cesta, bylo jasné odjakživa. Mám to štěstí, že mě moje hobby živí, to bych každému přála, aby ho jeho práce bavila a naplňovala, protože v ní strávíme fakt velkou část života. Ale i když je všechno fajn, je potřeba se pořád rozvíjet dál a zkoušet nové věci, nové možnosti. Moje píseň „Two Broken Hearts“ je skutečná, tím myslím autobiografická a upřímná. Stála mě hodně slz, ale zároveň mi pomohla, protože jsem si skrze ni všechno vyřešila. A hodně lidí to z ní cítí. Zkusit se má všechno, jinak to můžeme zrovna zabalit. Kdo ví. I kdyby třeba pomohla jednomu člověku, který zrovna něčím podobným prochází.
      5. Co si případně slibuješ od Eurovision Song Contest?

Moc si toho neslibuju, stojím nohama na zemi. Všude je spousta talentovaných a skvělých lidí a já doufám, že úspěch přinese Eurovize těm, kdo si to zaslouží.

     6. Uvažovala jsi, že pošleš píseň také do České televize?

Dosud ne, ale není to špatný nápad. 🙂

Závěrem bych chtěla čtenářům popřát hodně zábavy při Eurovizi, ale nejdřív krásný Advent a konec roku. Pak už jen přečkat čtyři měsíce a ESC je tady. Tak ať tam někdo z nás Čechů zaboduje!!! Mějte se krásně, zdravím vás od sousedů! I já děkuji za rozhovor! Hanna

foto Hanna Shedo

Novinky