Portugalská televize je po ESC ve ztrátě.

Petr

Portugalská televize RTP letos hostila hudební soutěž Eurovision Song Contest. A pro její rozpočet to nedopadlo příliš dobře.

 

Veřejnoprávní společnost oznámila, že se dostala do ztráty 4 milionů Euro. Společnost do soutěže vložila 20 milionů Euro, ale zisk z prodeje lístků a sponzorství byl pouze 16 milionů. někteří sponzoři totiž nevyplatili celou částku. Některé televizní společnosti dostali slevy, aby se mohli soutěže účastnit a to také znamená výpadek.

Televize uvažuje, že bude muset prodat některé sportovní přenosy, aby kompenzovala ztrátu. EBU se podle RTP nijak nesnaží situaci řešit. Pomoci by mohla vláda. Televize totiž musela ze svého rozpočtu zaplatit i bezpečnostní opatření, což původně mělo platit město společné s vládou.

 

Naposledy byla Eurovize ztrátová v roce 2010. NRK tehdy také musela prodat sportovní přenosy. Portugalská televize ale uvedla dva jasné fakty. Nepostup Ruska a Rumunska do finále znamenal odliv sponzorů z těchto zemí.

Next Post

Tereza Kerndlová je po vážné operaci

  V roce 2008 reprezentovala Českou republiku na Eurovision Song Contest Tereza Kerndlová, která se stala absolutní vítězkou národního finále. V Bělehradě však do finále nepostoupila.   Jak informuje super.cz. S rakovinou bojovali oba rodiče Terezy, nyní tahle zákeřná nemoc málem dostihla také Terezu. Před pár dny se dozvěděl, že […]