Search
Close this search box.

Porota hodnotí Ukrajinu

Annabelle eurovision

Annabelle

Ukrajina mě bavila i předchozí ročníky (od kapely Go_A mám několik oblíbených hitů) a ani letos nezklamala. Vždy předvádí zajímavé fúze stylů a jejich různorodé prvky diváky určitě zabaví. Jsem zvědavá, jak dopadnou v celkovém hodnocení.

Kateřina Šimková

Líbí se mi, že zapojili několik hudebních stylů, které u skladby Stefania fungují a pasují. Je to rozmanitá a překvapivá píseň. Na začátku se zdálo, že se bude jednat o klasický folklór, průběh mě mile šokoval. Tohle bude určitě v mé top 10.

Boris Carloff

Folklórní rytmy, elektronika, podobný koncept jako minulý rok, jen ne tak zajímavý. Určitě kvalitní věc jen už poněkolikáté hraní na stejnou notu.

Ján Winkler 

Stáva sa takmer každoročnou lotériou kto bude zástupcom Ukrajiny na Eurovízii. Ináč tomu nebolo ani tento rok. Pôvodná víťazka národného kola Alina Pash sa vzdala účasti v Turíne a tak voľba pripadla na druhého v poradí – Kalush Orchestra. Dôvodom boli politické súvislosti. Aj vďaka politickým a vojenským udalostiam na Ukrajine sa skupina okolo rapera Oleha Psjuka stáva jedným z favoritov ESC 2022. Eurovízia sa snaží byť apolitická. V prípade Ukrajiny tomu už tak nebolo keď zvíťazila v Štokholme 2016 Jamala. Aj napriek zložitej terajšej situácii by nebolo vhodné keby sa to opakovalo aj tento rok. Nech zvíťazí najlepšia pieseň ktorá sa bude páčiť širokej verejnosti. Pokiaľ sa diváci rozhodnú že je to Stefania niet čo dodať.

Šimon Kuběna

Kalush Orchestra jsou taková levná kopie Go_A z minulého roku. Ukrajina doufá, že se jim podaří získat stejný výsledek, ne-li lepší, ale z mého pohledu se jim to nepodaří. Instrumentálně ta písnička je klasický východoevropský folk s nádechem modernosti v podobě rapu, který překvapivě tam i celkem zapadá. Podle mě z toho finálové pozice budou, ale ve finále to bude jeden velký otazník. Od spodních příček až po zvednutí trofeje, protože si myslím, že jim hodně lidí, ten hlas pošlou kvůli tomu, co se na Ukrajině děje.

Novinky