O ESC mají zájem tři města

O pořádání Eurovize 2019 mají zájem 3 izraelská města.

 

Izraelská televize určila 17. červenec jako den, do kdy bylo možné zasílat přihlášky na pořádání Eurovision Song Contest 2019. Původně se očekávalo, že bude velký zájem, jelikož každé město v Izraeli chtělo pořádat hudební soutěž Eurovize.  Izraelská média však naznačují, že přihlášku podala jen 3 města. Konkrétně by se mělo jednat o Jeruzalém, Tel Aviv a Ejlat.

Momentálně je mírně favorizovaný Tel Aviv. Město údajně splňuje všechny podmínky, které si stanovila Izraelská televize. Má dokonce krytou halu a poblíž je možnost mít i tiskovou halu.

Izraelští představitelé by zase rádi Eurovizi viděli v Jeruzalémě. Tam by však mohlo být hned několik problémů. Jeruzalém nechce povolit konání zkoušek během šábesu. Nejvyšší rabín si nepřeje, aby došlo k pořádání soutěže ve městě.

Nejméně pravděpodobný je momentálně Ejlat. Město sice slibuje nezapomenutelný zážitek. Eurovision Song Contest by se totiž mohla konat přímo na pláži.

Původně se o pořádání měla ucházet také Haifa, ale dnes vyšlo najevo, že Haifa svoji přihlášku neposlala. Pořadatelské město budeme znát nejpozději do konce srpna.

Aktuálně není k dispozici žádná anketa

zdroj Walla

DOPORUČUJEME

ZAJÍMAVOSTI

Evropské televize se bouří k vůli vyřazení z hlasování v Eurovizi

EBU v sobotu oznámila, že 6 zemí bylo vyloučeno z hlasování Eurovize. Ale kde je

Eurovize

Ukrajinský náhradník si odnáší Eurovizní trofej

Vítězem letošního ročníku Eurovision Song Contest se stala ukrajinská kapela Kalush Orchestra. Ukrajina získala 631

Eurovize

Známe jména českých porotců

Známe jména české poroty Eurovize. AnnabelleJan VávraMarcellMarta ŘíhováOndra Fiedler

Česko