Search
Close this search box.

Noa Kirel bude reprezentovat Izrael na Eurovizi v roce 2023

Izraelská televizní společnost Kan dnes oznámila, že jejich reprezentantkou na Eurovizi 2023 bude Noa Kirel.

Nečekaná informace k nám dnes doputovala z Izraele. Izraelská veřejnoprávní společnost totiž nečekaně oznámila jméno jejich reprezentantky. za Izrael bude zpívat i v Česku dobře známá zpěvačka Noa Kirel.

Moa je velmi hrdá, že může zastupovat Izrael v této oblíbené hudební soutěži. Na Eurovizi se již moc těší. Zpěvačka byla vybrána interní volbou. Výběr izraelského reprezentanta měla na starosti desetičlenná komise, mimo jiné v ní byla i Dana International (vítězka z roku 1998). Podle informací, které jsou zveřejněné na webu izraelské televize. Komise vybírala z celkem 78 jmen. Do užšího výběru bylo nakonec vybráno jen 20 jmen. Izrael již v minulých dnech oznámil, že jejich zástupce na Eurovision Song Contest bude vybrán interní volbou.

Zajímavostí je, že zatím není oznámeno místo, ani země, která bude místo Ukrajiny pořádat Eurovision Song Contest. EBU minulý měsíc uvedla, že oslovila BBC a Velkou Británii, aby převzala pořadatelství oblíbené hudební soutěže Eurovize. Ukrajina protestovala, ale EBU tvrdí, že Ukrajina není schopná pořádat a hlavně zaručit bezpečnost všech účinkujících a hlavně fanoušků.

KAN IAPBC / foto internet

Novinky