Search
Close this search box.

„Nesnít o Vlnách“ Rozhovor s Terezií

V národním kole INFEVISION o vaše hlasy usiluje také Terezie.

1. Ahoj Terezie, nemohu začít jinak. Můžeš se prosím představit našim čtenářům? Jak dlouho se věnuješ hudbě a zpěvu? Kdy jsi napsala svoji první písničku?

Ahoj, jmenuju se Terezie Květoňová a vystupuju pod jménem Terezie. Je mi 19, hudbě jsem se začala věnovat poměrně pozdě, asi až někdy kolem 14. Svoji první písničku jsem napsala překvapivě ještě dřív, než jsem vůbec začala hrát na nějaký nástroj. Bavilo mě psát texty a vytvářet melodie, a tak jsem si jen tak písně doma pro sebe zpívala, aniž bych se na něco doprovázela.
 
2. Jaký hudební styl je ti nejbližší? Kdo je tvůj největší hudební vzor?

Z hudebních stylů je mi nejblíže indie hudba a pak různé alternativní styly. Mám taky ráda elektronickou hudbu, kterou se budu snažit zapojit do mé vlastní produkce v mém nadcházejícím EP.

Jeden jediný vzor nemám, obdivuji spousty interpretů, od kterých se nechávám inspirovat. Kdybych měla nějaké vyjmenovat, tak mezi ně určitě patří Florence Welsh z kapely Florence and the Machine, pak Adrianne Lenker z kapely Big Thief a nesměla bych taky zapomenout jmenovat Adele, která mě zásadně ovlivnila, když jsem byla mladší
.


3. Je tvým snem prorazit i v zahraničí?

Co se týče mé tvorby a songwritingu, tak bych úplně nepovažovala za jeden z mých snů prorazit v zahraničí, ale koncem srpna se budu stěhovat do Berlína na vysokou školu, kde budu studovat Music Business a jedním z mých životních cílů je prorazit v zahraničí právě v tomto oboru.
 
4. Slyšela jsi někdy o Eurovizi, popřípadě máš chuť někdy v budoucnu zkusit štěstí v téhle soutěži?

O Eurovizi jsem slyšela, ale musím se přiznat, že jsem soutěž podrobně nesledovala. Na soutěžení bych si asi úplně netroufla.

 
5. Do INFEVISION byla nominována písnička „ Nesnít o vlnách“. Můžeš nám písničku více přiblížit?

Při psaní ‚Nesnít o vlnách‘ jsem vůbec nepřemýšlela nad tím, že bych text zhudebnila, dlouho byla schovaná v šuplíku jako pokus o českou báseň. Text mi byl ale natolik blízký, že jsem se říkala, že by byla velká škoda, kdyby nespatřila světlo světa jako píseň. Je to moje jediná skladba v češtině a moje první vydaná píseň, kterou jsem si celou produkovala sama a o to víc cením, že má u posluchačů úspěch.


6. Chystáš v nejbližší době nějaký koncert, nebo vystoupení?

V nejbližší době se bude konat 19.8. na Stalinu akce od Radia Wave, kde budu vystupovat ještě společně s kapelou Homeoffice. Na to se moc těším a všechny Vás tímto zvu! 

Závěrem bych chtěla poděkovat za nominaci do soutěže Infevision a jsem moc vděčná za Vaši přízeň a hlasy!

Hlasuj ZDE!

https://www.instagram.com/p/CCMMkVpBafi/?utm_source=ig_web_copy_link

Novinky