Search
Close this search box.

Mikolas roztančil Prahu

cof

Mikolas Josef po devíti letech své hudební tvorby uspořádal svůj první koncert a bylo to VELKÉÉÉÉ. Monstrózní audiovizuální show sice místy drhla, ale fanoušci si přišli na své. Eurocontest.cz byl samozřejmě u toho.

Show s názvem „My Name Is Mikolas Josef“ se konala v prostorách koncertní haly Forum Karlín v Praze a již samotné umístění stage slibovalo nevšední zážitek. Stage byla totiž postavena po celé délce haly. Kapacita diváků se tím sice snížila, ale o to víc možností 36 metrů dlouhá plocha nabízela. Kromě Mikolase se během hodiny a půl představila kapela, vokální skupina z Afriky Amakhono We Sintu a více než dvacet tanečníků.

Pompézní podívaná odstartovala představovací částí, která byla na můj vkus až příliš zdlouhavá a během prvních 20 minut Mikolas odzpíval pouze úvodní skladbu „Free“. Následně program začal nabírat na obrátkách a showman představil několik zbrusu nových písní, pro které měli fanoušci možnost hlasovat. Vítězná píseň vyjde jako singl společně s videoklipem někdy během prázdnin. Ještě před tím – zhruba za měsíc – se však můžeme těšit na další singl, který se opět ponese v tanečních rytmech a měl by se jmenovat „Acapella“. Mikolas v Karlíně oznámil, že se na něm spolu s ním představí ještě další interpret. Kdo to bude, to je zatím obestřeno tajemstvím.

Během koncertu Mikolas několikrát změnil svůj outfit a zazpíval si s africkou šesticí také několik vokálních acapella songů. Mezi nimi třeba cover skladby „Jolene“ od Dolly Parton nebo hit „Jealous“ od Nicka Jonase.

Nechyběly ani vtipné okamžiky, kdy Mikolas zakomponoval do jednoho z tanečních předělů „Bílou orchidej“ od Evy a Vaška. Večer nabídl také dojemné momenty, kdy zazpíval píseň, kterou věnoval svému dědovi, nebo zavzpomínal na blízkou osobu, která již není na tomto světě. Poděkoval také svým rodičům a nechybělo ani home video z jeho dětských let.

Závěr večera patřil největším hitům „Abu Dhabi“, „Me Gusta“ a „Lie To Me“, kdy fanouškovská základna doslova bouřila. Monstrózní blyštivou párty zakončil déšť stříbrných konfet, které sršely na roztančené publikum. To si koncert užívalo plnými doušky a jistě odpustilo Mikymu i problémy s mikrofonem, nebo několik pauz mezi jednotlivými čísly, kdy nastartované jízdě trochu „spadl řetěz“.

Dlužno připomenout, že kromě domácích fans zavítali na show také návštěvníci z Německa, Španělska, Portugalska, Kypru a dalších zemí, které Mikolas také pozdravil.

Mikolas Josef sliboval velkou show světového formátu, kterou se mu opravdu podařilo předvést. Škoda jen, že ve svém programu nezmínil ani slovem Eurovizi, díky které se dostal do podvědomí fanoušků jak doma, tak i v zahraničí. Snad příště… 😉

Jedno je jisté. Mikolas Josef je již dnes značkou, se kterou je třeba do budoucna počítat a my držíme palce!

Novinky

EUROVISION IN CONCERT 2024

Prípravy na Eurovíziu 2024 vo Švédsku sú v plnom prúde. Speváci ich využívajú aj na pravidelné pre-party. Tá najväčšia sa

Exkluzivní rozhovor s Aiko

O víkendu se konala jedna z největších Eurovizních PREPARTY v Amsterdamu. Na akci nechyběla ani AIKO. Exkluzivní rozhovor Jána Winklera