Mikolas roztančil Prahu

Mikolas Josef po devíti letech své hudební tvorby uspořádal svůj první koncert a bylo to VELKÉÉÉÉ. Monstrózní audiovizuální show sice místy drhla, ale fanoušci si přišli na své. Eurocontest.cz byl samozřejmě u toho.

Show s názvem “My Name Is Mikolas Josef” se konala v prostorách koncertní haly Forum Karlín v Praze a již samotné umístění stage slibovalo nevšední zážitek. Stage byla totiž postavena po celé délce haly. Kapacita diváků se tím sice snížila, ale o to víc možností 36 metrů dlouhá plocha nabízela. Kromě Mikolase se během hodiny a půl představila kapela, vokální skupina z Afriky Amakhono We Sintu a více než dvacet tanečníků.

Pompézní podívaná odstartovala představovací částí, která byla na můj vkus až příliš zdlouhavá a během prvních 20 minut Mikolas odzpíval pouze úvodní skladbu “Free”. Následně program začal nabírat na obrátkách a showman představil několik zbrusu nových písní, pro které měli fanoušci možnost hlasovat. Vítězná píseň vyjde jako singl společně s videoklipem někdy během prázdnin. Ještě před tím – zhruba za měsíc – se však můžeme těšit na další singl, který se opět ponese v tanečních rytmech a měl by se jmenovat “Acapella”. Mikolas v Karlíně oznámil, že se na něm spolu s ním představí ještě další interpret. Kdo to bude, to je zatím obestřeno tajemstvím.

Během koncertu Mikolas několikrát změnil svůj outfit a zazpíval si s africkou šesticí také několik vokálních acapella songů. Mezi nimi třeba cover skladby “Jolene” od Dolly Parton nebo hit “Jealous” od Nicka Jonase.

Nechyběly ani vtipné okamžiky, kdy Mikolas zakomponoval do jednoho z tanečních předělů “Bílou orchidej” od Evy a Vaška. Večer nabídl také dojemné momenty, kdy zazpíval píseň, kterou věnoval svému dědovi, nebo zavzpomínal na blízkou osobu, která již není na tomto světě. Poděkoval také svým rodičům a nechybělo ani home video z jeho dětských let.

Závěr večera patřil největším hitům “Abu Dhabi”, “Me Gusta” a “Lie To Me”, kdy fanouškovská základna doslova bouřila. Monstrózní blyštivou párty zakončil déšť stříbrných konfet, které sršely na roztančené publikum. To si koncert užívalo plnými doušky a jistě odpustilo Mikymu i problémy s mikrofonem, nebo několik pauz mezi jednotlivými čísly, kdy nastartované jízdě trochu “spadl řetěz”.

Dlužno připomenout, že kromě domácích fans zavítali na show také návštěvníci z Německa, Španělska, Portugalska, Kypru a dalších zemí, které Mikolas také pozdravil.

Mikolas Josef sliboval velkou show světového formátu, kterou se mu opravdu podařilo předvést. Škoda jen, že ve svém programu nezmínil ani slovem Eurovizi, díky které se dostal do podvědomí fanoušků jak doma, tak i v zahraničí. Snad příště… 😉

Jedno je jisté. Mikolas Josef je již dnes značkou, se kterou je třeba do budoucna počítat a my držíme palce!

DALŠÍ NOVINKY

Porota hodnotí Damira z Chorvatska

Hvězdná porota EuroContestu hodnotí Damir Kedžo – Divlji Vjetre Annabelle Damir Kedžo- Příšernáááá nuda! Ale jakože ultra nuda. Nemůžu najít nic, co bych pochválila a tudíž hodnotím celek jedním slovem NUDA! Jano Winkler Potešilo ma že sa Chorváti opäť vrátili na Eurovíziu k interpretácií piesne v rodnom jazyku. Piesňam a

Porota EC hodnotí UK

Hvězdná porota Eurocontestu hodnotí: James Newman – My Last Breath https://www.youtube.com/watch?v=6iS-lV909T4&feature=emb_title Andrea Savane Text písně je velmi dojemný, příběh k zamyšlení. Velká Británie mě letos příjemně překvapila, moderní pop, ale na nejvyšší příčky podle mého názoru mířit nebude. Dea I’d give you my last breath… Píseň je o nehynoucí lásce,

Eurovision: Europe Shine A Light na ČT art

Nejeden fanoušek Eurovize těžce nesl informaci o zrušení letošního ročníku Eurovision Song Contest. Malou náhradou za zrušený pořad má být Eurovision: Europe Shine A Light. Mimořádnou show bude vyrábět nizozemská televize a bude se vysílat napříč Evropou. Jak našemu webu exkluzivně potvrdila paní Kapounová. Česká televize se k pořadu připojí

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn