Mikolas roztančil Prahu

Mikolas Josef po devíti letech své hudební tvorby uspořádal svůj první koncert a bylo to VELKÉÉÉÉ. Monstrózní audiovizuální show sice místy drhla, ale fanoušci si přišli na své. Eurocontest.cz byl samozřejmě u toho.

Show s názvem “My Name Is Mikolas Josef” se konala v prostorách koncertní haly Forum Karlín v Praze a již samotné umístění stage slibovalo nevšední zážitek. Stage byla totiž postavena po celé délce haly. Kapacita diváků se tím sice snížila, ale o to víc možností 36 metrů dlouhá plocha nabízela. Kromě Mikolase se během hodiny a půl představila kapela, vokální skupina z Afriky Amakhono We Sintu a více než dvacet tanečníků.

Pompézní podívaná odstartovala představovací částí, která byla na můj vkus až příliš zdlouhavá a během prvních 20 minut Mikolas odzpíval pouze úvodní skladbu “Free”. Následně program začal nabírat na obrátkách a showman představil několik zbrusu nových písní, pro které měli fanoušci možnost hlasovat. Vítězná píseň vyjde jako singl společně s videoklipem někdy během prázdnin. Ještě před tím – zhruba za měsíc – se však můžeme těšit na další singl, který se opět ponese v tanečních rytmech a měl by se jmenovat “Acapella”. Mikolas v Karlíně oznámil, že se na něm spolu s ním představí ještě další interpret. Kdo to bude, to je zatím obestřeno tajemstvím.

Během koncertu Mikolas několikrát změnil svůj outfit a zazpíval si s africkou šesticí také několik vokálních acapella songů. Mezi nimi třeba cover skladby “Jolene” od Dolly Parton nebo hit “Jealous” od Nicka Jonase.

Nechyběly ani vtipné okamžiky, kdy Mikolas zakomponoval do jednoho z tanečních předělů “Bílou orchidej” od Evy a Vaška. Večer nabídl také dojemné momenty, kdy zazpíval píseň, kterou věnoval svému dědovi, nebo zavzpomínal na blízkou osobu, která již není na tomto světě. Poděkoval také svým rodičům a nechybělo ani home video z jeho dětských let.

Závěr večera patřil největším hitům “Abu Dhabi”, “Me Gusta” a “Lie To Me”, kdy fanouškovská základna doslova bouřila. Monstrózní blyštivou párty zakončil déšť stříbrných konfet, které sršely na roztančené publikum. To si koncert užívalo plnými doušky a jistě odpustilo Mikymu i problémy s mikrofonem, nebo několik pauz mezi jednotlivými čísly, kdy nastartované jízdě trochu “spadl řetěz”.

Dlužno připomenout, že kromě domácích fans zavítali na show také návštěvníci z Německa, Španělska, Portugalska, Kypru a dalších zemí, které Mikolas také pozdravil.

Mikolas Josef sliboval velkou show světového formátu, kterou se mu opravdu podařilo předvést. Škoda jen, že ve svém programu nezmínil ani slovem Eurovizi, díky které se dostal do podvědomí fanoušků jak doma, tak i v zahraničí. Snad příště… 😉

Jedno je jisté. Mikolas Josef je již dnes značkou, se kterou je třeba do budoucna počítat a my držíme palce!

DALŠÍ NOVINKY

Spevák Josef Vojtek oslavuje

Deň otcov pripadá v  roku 2020 v Čechách aj na Slovensku na 21.6.2020. A práve tento deň oslavuje päťnásobný otec narodeniny s dvoma číslicami 5. Vekom najstarší člen skupiny Kabát spevák Josef Vojtek sa narodil 21.6.1965 a dnes má 55 rokov. Okrem gratulácie nášho webu k narodeninám som využil tento dátum ako spomienku na eurovízne účinkovanie Kabátu

EBU mění pravidla Eurovize 2021

Nový výkonný producent Eurovision Song Contest oznámil změnu pravidel. Martin Österdahl nový supervizor soutěže Eurovize dnes oznámil, že se pro rok 2021 ruší pravidlo živě zpívaných vokálů. Jednotlivé delegace mohou doprovodné vokály používat ze záznamu. Počet vokalistů není nijak limitován. Je to hned z několika důvodů, vysílací společnosti budou moci

Eurovize 2021 zná svůj datum

Evropská vysílací unie společně s nizozemskou televizí AVROTROS zveřejnila datum Eurovisionn Song Contest 2021. Každý fanoušek Eurovize letos oplakal zrušení téhle soutěže. Nyní však již opět máme důvod k radosti. Nizozemsko již oznámilo termín soutěže. Finále se bude konat 22. května. První semifinále proběhne 18. května druhé semifinále se bude

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn