Search
Close this search box.

Makedonie se letos inspirovala ESCZ

Makedonská televize již oznámila, že letošní zástupce na Eurovision Song Contest bude vybrán prostřednictvím národního kola.

Web eurovisionfun nyní přinesl podrobnosti, jak by měl vypadat výběr reprezentanta Severní Makedonie. Televize se inspirovala českým výběrem. Do národního kola bude vybráno celkem 6 interpretů, různých žánrů. Zájemci mohou své skladby do makedonské televize zasílat nejpozději do 16. ledna. Makedonští zástupce, kteří chtějí na Eurovizi tak mají čas jen do 16. ledna. Interpreti musí mít makedonskou národnost, ale textař, nebo skladatel může mít jakoukoliv národnost.

Vybraní zástupci, kterých bude šest natočí svůj klip pro televizi. Zatím není jasné, jestli se bude jednat o živou verzi písně, nebo jen klip v režii televize. Prostřednictvím těchto videí bude veřejnost vyznána, aby hlasovala. Videa dostane k dispozici také mezinárodní porota.

Vítěze, který bude Severní Makedonii reprezentovat na Eurovizi v Turíně vyberou diváci společně s mezinárodní porotou. Rozdělení hlasů je 50% národní diváci a 50% mezinárodní porota.

Makedonská televize věří, že přinese spravedlivou show. Hlasování by mělo být objektivní a nikdo by ho neměl zpochybňovat.

Novinky