Makedonie se letos inspirovala ESCZ

Makedonská televize již oznámila, že letošní zástupce na Eurovision Song Contest bude vybrán prostřednictvím národního kola.

Web eurovisionfun nyní přinesl podrobnosti, jak by měl vypadat výběr reprezentanta Severní Makedonie. Televize se inspirovala českým výběrem. Do národního kola bude vybráno celkem 6 interpretů, různých žánrů. Zájemci mohou své skladby do makedonské televize zasílat nejpozději do 16. ledna. Makedonští zástupce, kteří chtějí na Eurovizi tak mají čas jen do 16. ledna. Interpreti musí mít makedonskou národnost, ale textař, nebo skladatel může mít jakoukoliv národnost.

Vybraní zástupci, kterých bude šest natočí svůj klip pro televizi. Zatím není jasné, jestli se bude jednat o živou verzi písně, nebo jen klip v režii televize. Prostřednictvím těchto videí bude veřejnost vyznána, aby hlasovala. Videa dostane k dispozici také mezinárodní porota.

Vítěze, který bude Severní Makedonii reprezentovat na Eurovizi v Turíně vyberou diváci společně s mezinárodní porotou. Rozdělení hlasů je 50% národní diváci a 50% mezinárodní porota.

Makedonská televize věří, že přinese spravedlivou show. Hlasování by mělo být objektivní a nikdo by ho neměl zpochybňovat.

DOPORUČUJEME

Eliška Mrázová na Eurovizi za San Marino?

San Marino dnes zveřejnilo 60 semifinalistů, kteří budou bojovat o postup do národního finále Eurovize.

Eurovize Extra

Finále Infevision bude 15. ledna

Eurocontest.cz se letos opět připojil k Infevision Song Contest. naši zemi reprezentovala kapela HC3. Letošní

Česko Extra INFE Network ESC

Elis Mraz zkouší štěstí v San Marinu

San Marino bude na Eurovision Song Contest 2022 reprezentovat vítěz Una Voce per San Marino.

Česko Extra