V sobotu večer se konalo finále 69. ročníku Eurovision Song Contest. Vítězství a možnost pořádat 70. ročník Eurovize získalo Rakousko.
Rakousko reprezentoval 24 letý umělec JJ. Celým jménem Johannes Pietsch, zpěvák rakousko- indického původu. Narodil se ve Vídni, jeho otec je IT specialista a matka kuchařka. Zpěvák se v roce 2020 účastnil The Voice UK. Mezi jeho žánry patří POP a Opera.
Na Eurovizi soutěžil s písní „Wasted Love“ a s ní také vyhrál finále. Dokázal porazit ostatní konkurenty. Na druhém místě skončil Izrael.
Rakouská televize ORF, která zpěváka nominovala , získala právo pořádat 70. ročník Eurovision Song Contest. Je dobré připomenout , že český zástupce se do finále neprobojoval.
Zdravice pro Eurocontest.cz
Galerie kterou pořídil Ján Winkler
JJ / Rakousko / TK finále Eurovize / foto Eurocontest.cz Ján Winkler – 1
Amsterdam / JJ Rakousko / Foto Ján Winkler Eurocontest.cz
JJ / Rakousko / wiwibloggs / foto Eurocontest.cz Ján Winkler
JJ / Rakousko / TK finále Eurovize / foto Eurocontest.cz Ján Winkler – 2
JJ / Rakousko / TK finále Eurovize / foto Eurocontest.cz Ján Winkler – 3
Soutěžní písnička JJ „Wasted Love“