Izraelská televize pokračuje v přípravách na ESC 2019

Petr

Izraelská národní televizní společnost KAN dodržela termín a zaplatila požadovanou kauci. Díky tomu může pokračovat v přípravách Eurovize 2019.

 

Několik dnů jsme sledovali drama mezi izraelskou televizí a vládou ohledně zaplacení záruky ve výši 12 milionů Euro. Televize odmítala kauci zaplatit bez státní pomoci. Nakonec vše vyřešil úvěr a garance ze strany vlády, že v případě propadnutí propadnutí částky, se ministerstvo financí postará o vyrovnání dluhu. Pokud by Izrael přišel o možnost pořádat Eurovizi z bezpečnostních důvodů, je kauce nevratná.

Dalším důvodem, kdy by Izrael mohl přijít o odebrání Eurovision Song Contest 2019 ze strany EBU, je bojkot zahraničních televizních společnosti. I v tomhle případě částka na výrobu propadá EBU. Momentálně ale nic nenasvědčuje tomu, že by se chystal nějaký masivní odchod z nadcházejícího ročníku.

Izrael tak pokračuje v přípravách. Momentálně probíhá hledání vhodného pořadatelského města. Hlavními favority je Jeruzalém a Tel Aviv.

Next Post

Eurovision Young Musicians 2018

  Blíží se soutěž mladých hudebníků. České barvy bude hájit Indi Stivín.   Velká Británie letos pořádá Eurovizí soutěž mladých hudebníků. První semifinálové kolo se bude konat již tuto sobotu 18. srpna. O den později se uskuteční druhé semifinále. Letošního ročníku se účastní celkem 18 zemí a to včetně České […]