Search
Close this search box.

Izrael má opět údajně problémy

V minulých dnech na povrch vyplavaly další problémy Izraelské televize. Ta nemá dostatek finančních prostředků k uspořádání soutěže. Finanční záruky nemají ani hostitelské města.

 

O tom, že Izrael může přijít o pořádání nadcházejícího ročníku Eurovision Song Contest z finančních důvodů. paradoxně jako první informovala maltská národní televize TVM. V exkluzivním rozhovoru právě pro TVM to přiznal izraelský ministr Michael Oren. Ten v rozhovoru přiznal, že Jeruzalém nesplňuje kritéria na pořádání soutěže. Ty splňuje jen Tel Aviv, jenže tohle město údajně nedostane prostředky od státu.  Zde rozhovor

 

Podle Izraelského Hadashot však televize nemá prostředky na zaplacení kauce, kterou je každá televize povinna zaplatit. KAN údajně kontaktoval premiéra, ale zatím nejsou známé žádné další informace. Televize údajně měla dostat nabídku na poskytnutí úvěru 12 milionu Euro, což je částka, kterou musí nejpozději do 5 dnů zaplatit EBU. Jenže televize prý na podmínky úvěru nepřistoupila, byly pro ni likvidační. Vláda tvrdí, že televize získá navýšený rozpočet na 165 milionů Euro, což by mělo pokrýt náklady.

 

Jak celá sitace nakonec dopadne bychom měli znát koncem srpna, kdy EBU a KAN národní program pro území Izraele potvrdí hostitelské místo a datum.

Zdroj: The Times of Israel, TVM ,

Novinky