Hostitelské město poznáme do konce příštího tydne

Petr

 

Nadcházející ročník Eurovision Song Contest se bude konat v Izraeli. Země získala právo pořádat tuhle soutěž díky vítězství v letošním ročníku.

 

Na návštěvě Izraele je delegace EBU v čele s Jon Ola Sandem. Ten v rozhovoru pro Izraelskou televizi odhalil několik novinek k připravovanému ročníku. Již nyní je jasné, že hostitelské město a datum budeme znát během příštího týdne. Ve hře o pořádání Eurovize 2019 zůstali už jen dvě města a to Jeruzalém a Tel Aviv. Ejlat nesplňuje podmínky EBU a ze soutěže o pořadatelství byl vyřazen.

Sand v rozhovoru také potvrdil, že nemají náznak o stažení některé televizní společnosti z důvodu bojkotu. Apeloval ale na izraelskou vládu, aby potvrdila bezpečnostní záruky. Dále bylo uvedeno, že hostitelské místo nemá problém s prací během soboty a bude vše probíhat tak, jak jsou všichni zvyknutí.

Televizní společnosti musí nejpozději do října definitivně potvrdit, jestli se hodlají účastnit Esurovision Song Contest.  Izrael je nádherná země, která má Eurovizi a fanouškům Eurovize co nabídnout. Zhodnotil Sand v projevu.

 

Česká televize zatím nepotvrdila, jestli se bude účastnit nadcházejícího ročníku. Jan Bors, šéf české delegace před časem našemu webu naznačil, že hodlají v soutěži pokračovat. Na letošním ročníku získal Mikolas skvělé šesté místo.

Next Post

Potvrzeno! Česká píseň zkusí dobýt Izrael

  Česká televize dnes oficiálně potvrdila, že se zúčastní nadcházejícího ročníku Eurovision Song Contest. Ten se bude konat v Izraeli.   Izrael se díky vítězství stal pořadatelským místem Eurovize 2019.  Zatím není jasné, které město bude soutěž pořádat. Ve hře je Jeruzalém a Tel Aviv. Dobrá zpráva pro fanoušky soutěže […]