Search
Close this search box.

Hostitelské město poznáme do konce příštího tydne

 

Nadcházející ročník Eurovision Song Contest se bude konat v Izraeli. Země získala právo pořádat tuhle soutěž díky vítězství v letošním ročníku.

 

Na návštěvě Izraele je delegace EBU v čele s Jon Ola Sandem. Ten v rozhovoru pro Izraelskou televizi odhalil několik novinek k připravovanému ročníku. Již nyní je jasné, že hostitelské město a datum budeme znát během příštího týdne. Ve hře o pořádání Eurovize 2019 zůstali už jen dvě města a to Jeruzalém a Tel Aviv. Ejlat nesplňuje podmínky EBU a ze soutěže o pořadatelství byl vyřazen.

Sand v rozhovoru také potvrdil, že nemají náznak o stažení některé televizní společnosti z důvodu bojkotu. Apeloval ale na izraelskou vládu, aby potvrdila bezpečnostní záruky. Dále bylo uvedeno, že hostitelské místo nemá problém s prací během soboty a bude vše probíhat tak, jak jsou všichni zvyknutí.

Televizní společnosti musí nejpozději do října definitivně potvrdit, jestli se hodlají účastnit Esurovision Song Contest.  Izrael je nádherná země, která má Eurovizi a fanouškům Eurovize co nabídnout. Zhodnotil Sand v projevu.

 

Česká televize zatím nepotvrdila, jestli se bude účastnit nadcházejícího ročníku. Jan Bors, šéf české delegace před časem našemu webu naznačil, že hodlají v soutěži pokračovat. Na letošním ročníku získal Mikolas skvělé šesté místo.

Novinky