Hostitelské město poznáme do konce příštího tydne

 

Nadcházející ročník Eurovision Song Contest se bude konat v Izraeli. Země získala právo pořádat tuhle soutěž díky vítězství v letošním ročníku.

 

Na návštěvě Izraele je delegace EBU v čele s Jon Ola Sandem. Ten v rozhovoru pro Izraelskou televizi odhalil několik novinek k připravovanému ročníku. Již nyní je jasné, že hostitelské město a datum budeme znát během příštího týdne. Ve hře o pořádání Eurovize 2019 zůstali už jen dvě města a to Jeruzalém a Tel Aviv. Ejlat nesplňuje podmínky EBU a ze soutěže o pořadatelství byl vyřazen.

Sand v rozhovoru také potvrdil, že nemají náznak o stažení některé televizní společnosti z důvodu bojkotu. Apeloval ale na izraelskou vládu, aby potvrdila bezpečnostní záruky. Dále bylo uvedeno, že hostitelské místo nemá problém s prací během soboty a bude vše probíhat tak, jak jsou všichni zvyknutí.

Televizní společnosti musí nejpozději do října definitivně potvrdit, jestli se hodlají účastnit Esurovision Song Contest.  Izrael je nádherná země, která má Eurovizi a fanouškům Eurovize co nabídnout. Zhodnotil Sand v projevu.

 

Česká televize zatím nepotvrdila, jestli se bude účastnit nadcházejícího ročníku. Jan Bors, šéf české delegace před časem našemu webu naznačil, že hodlají v soutěži pokračovat. Na letošním ročníku získal Mikolas skvělé šesté místo.

DOPORUČUJEME

ZAJÍMAVOSTI

Evropské televize se bouří k vůli vyřazení z hlasování v Eurovizi

EBU v sobotu oznámila, že 6 zemí bylo vyloučeno z hlasování Eurovize. Ale kde je

Eurovize

Ukrajinský náhradník si odnáší Eurovizní trofej

Vítězem letošního ročníku Eurovision Song Contest se stala ukrajinská kapela Kalush Orchestra. Ukrajina získala 631

Eurovize

Známe jména českých porotců

Známe jména české poroty Eurovize. AnnabelleJan VávraMarcellMarta ŘíhováOndra Fiedler

Česko