Search
Close this search box.

Eurovizní song 2013 (ukázka z archivu)

Od roku 2012 se v rámci Eurocontestu hlasuje o nejlepší píseň českých fanoušků. Jak vypadalo hlasování v roce 2013? Zde je malá ukázka z našeho archivu.

Do soutěže o nejlepší píseň Eurovize roku 2013 se pouští 39 zemí, za které bude bojovat stejný počet písní. Ještě před tím, než budou písně v květnu prezentovány evropskému publiku, zvolíme i my největší Eurovizní Song webu EuroContest. Aby rozhodování bylo maximálně rozložené, o názor jsme požádali i několik osobností, které utvořili naši Hvězdnou porotou. Porotci měli za úkol ohodnotit soutěžní písně slovně a vyjádřit míru zaujetí při prvním poslechu v procentech (0 % = min., 100% = max.).

Lucie Barbapostolosová
Moderátorka Radia Haná

Vítěze 63. festivalu SanRemo, Marca Mengoniho, by člověk mohl poslouchat opravdu dlouho. Krááásně zpívá, kvalitní plný hlas kreslí příběh…tak jako krasobruslaři, kteří bruslemi na ledu ukazují, kudy jeli, kde provedli těžký skok a kde místo skoku následoval pád. Úchvatná melodie, hodná italské školy…..úchvatný interpret…věřím, že se umístí vysoko. Může si dovolit zpívat v národním jazyce bez větší újmy ze strany mezinárodního hlasování, a tak to taky dělá. Perfektní!

Ján Winkler
Eurovizolog

Typicky zastretý hlas talianskych spevákov. Tretiu účasť talianov po 13 ročnej pauze prezentuje tradične víťaz najstaršieho európskeho festivalu zo San Rema. A tretí krát je to zástupca čo sa vo finále nestratí. Talianskí speváci vždy patrili k tomu lepšiemu na Eurovízii a je pozitívne že si svoju účasť opäť obnovili.

Bára Majíčková
Programová ředitelka rádia Kiss Publikum

Itálie má silné zastoupení. Marco, má na chlapa nádherný hlas a styl muziky mi připomíná italské velikány. Zajímat mě bude provedení live, a na základě toho uvidíme, jestli postoupí do finále. 75% 

Norbert Peticzky
Zpěvák, skladatel a textař

Príjemné aranže. Krásny hlas, ktorý síce vo vyšších tónoch stráca farbu a pôsobi šmolkovsky, ale zo skladby ide úprimnosť. Nevadí mi ani typické „ramazzotiovské“ gradovanie. Chýba mi tam však niečo, čo si budem pobrukovať, niečo o čo sa opriem

Martin Kaminský
Programový ředitel Free Radia

Mladší verze Erose Ramazzottiho může oslovit Italy, ale taky zbytek Evropy, kde se tato muzika stále líbí, takže Itálii palec vzhůru. Moje srdová záležitost to není, přesto jí dávám 45 %.

Honza Musil
Moderátor

Určitě zajímavý hlas a projev, ale přiznám se, že jsem už z těchto sladkých mužských hlasů unavený. Pro soutěž asi určitě dobrá volba, pro fanynky také, ale jinak jedna skladba z milionu dalších stejných…

Novinky