Search
Close this search box.

Eurovize 2018

 

Letos v létě se vyrojilo mnoho spekulací, že by se do Eurovize mohlo vrátit Turecko. To se hudební soutěže Eurovize zúčastnilo naposledy v roce 2012. Tehdy se soutěž konala v Ázerbájdžánu.

Eurovize patří mezi nejoblíbenější televizní pořady napříč Evropou. Nadcházející ročník se bude konat v Portugalsku. Je to vůbec poprvé, kdy se Eurovision Song Contest bude v této zemi konat. Veřejnoprávní společnost RTP slibuje nezapomenutelný zážitek, doufají, že se Lisabon stane přístavem pro všechny země.

Svého zástupce by na Eurovizi do Lisabonu měla poslat také České televize. Naší zemi se letos bohužel nepodařilo kvalifikovat do finále, ale Martina Bárta odvedla kus práce.

Přes léto se tradičně spekuluje o počtu zemí, které se připojí k téhle velké hudební rodině. Rekord byl zatím 43. Bude letos překonán? Oficiální web soutěže tuto možnost sám lehce naznačil. Prý se stále vyjednává.

Mluví se převážně o možném návratu Turecka. Turecká televize TRT má nového ředitele, ten se nebrání spolupráci napříč EBU. Náznaky přichází přímo z Turecka.

Twiins
Twiins foto EuroContest.cz

Nás by asi ale nejvíce potěšil návrat Slovenska. Také RTVS má nové vedení, to však bohužel zatím nijak nekomunikuje a nenaznačuje, jaká bude spolupráce s EBU.

 

 

 

 

Jak vše nakonec dopadne? Na odpověď si budeme muset ještě počkat.

Novinky