Eurovize 2018

 

Letos v létě se vyrojilo mnoho spekulací, že by se do Eurovize mohlo vrátit Turecko. To se hudební soutěže Eurovize zúčastnilo naposledy v roce 2012. Tehdy se soutěž konala v Ázerbájdžánu.

Eurovize patří mezi nejoblíbenější televizní pořady napříč Evropou. Nadcházející ročník se bude konat v Portugalsku. Je to vůbec poprvé, kdy se Eurovision Song Contest bude v této zemi konat. Veřejnoprávní společnost RTP slibuje nezapomenutelný zážitek, doufají, že se Lisabon stane přístavem pro všechny země.

Svého zástupce by na Eurovizi do Lisabonu měla poslat také České televize. Naší zemi se letos bohužel nepodařilo kvalifikovat do finále, ale Martina Bárta odvedla kus práce.

Přes léto se tradičně spekuluje o počtu zemí, které se připojí k téhle velké hudební rodině. Rekord byl zatím 43. Bude letos překonán? Oficiální web soutěže tuto možnost sám lehce naznačil. Prý se stále vyjednává.

Mluví se převážně o možném návratu Turecka. Turecká televize TRT má nového ředitele, ten se nebrání spolupráci napříč EBU. Náznaky přichází přímo z Turecka.

Twiins
Twiins foto EuroContest.cz

Nás by asi ale nejvíce potěšil návrat Slovenska. Také RTVS má nové vedení, to však bohužel zatím nijak nekomunikuje a nenaznačuje, jaká bude spolupráce s EBU.

 

 

 

 

Jak vše nakonec dopadne? Na odpověď si budeme muset ještě počkat.

DALŠÍ NOVINKY

Spevák Josef Vojtek oslavuje

Deň otcov pripadá v  roku 2020 v Čechách aj na Slovensku na 21.6.2020. A práve tento deň oslavuje päťnásobný otec narodeniny s dvoma číslicami 5. Vekom najstarší člen skupiny Kabát spevák Josef Vojtek sa narodil 21.6.1965 a dnes má 55 rokov. Okrem gratulácie nášho webu k narodeninám som využil tento dátum ako spomienku na eurovízne účinkovanie Kabátu

EBU mění pravidla Eurovize 2021

Nový výkonný producent Eurovision Song Contest oznámil změnu pravidel. Martin Österdahl nový supervizor soutěže Eurovize dnes oznámil, že se pro rok 2021 ruší pravidlo živě zpívaných vokálů. Jednotlivé delegace mohou doprovodné vokály používat ze záznamu. Počet vokalistů není nijak limitován. Je to hned z několika důvodů, vysílací společnosti budou moci

Eurovize 2021 zná svůj datum

Evropská vysílací unie společně s nizozemskou televizí AVROTROS zveřejnila datum Eurovisionn Song Contest 2021. Každý fanoušek Eurovize letos oplakal zrušení téhle soutěže. Nyní však již opět máme důvod k radosti. Nizozemsko již oznámilo termín soutěže. Finále se bude konat 22. května. První semifinále proběhne 18. května druhé semifinále se bude

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn