Search
Close this search box.

Eurovize 2016

Eurovision Song Contest u nás známá také jako Eurovize, je nejstarší hudební soutěž na světě. O jeji popularitě svědčí i fakt, že se jedná o nejsledovanější nesportovní událost a televizní sledovanost rok od roku roste. Organizátorem soutěže je Evropská vysílací unie (EBU), která sdružuje převážně veřejnoprávní média. Hudební soutěž Eurovize měla v minulosti za úkol sbližovat evropské národy. Což se ji daří již více jak šedesát let.

Česko se v roce 2016 připravuje teprve na svou pátou účast. Momentálně probíhají intenzivní jednání a hledání vhodného kandidáta.

Některé země však své zástupce již znají. Mezi velké jméno nadcházejícího ročníku určitě patří Sergej Lazarev, kterého do soutěže nominovalo Rusko. Ovšem jestli opravdu bude patřit k favoritům celé soutěže ukáže až čas.

V příštím roce by se lépe uvedly také země takzvané velké pětky, které jsou vždy automaticky ve finále. Zatím co Velká Británie jehož zástupce nominuje BBC již oznámila, že bude spolupracovat s fanoušky soutěže. Vnitřní výběr čeká také Francii, která sestavila úplně nový tým a pro hlavní kanál France 2 to má být vrchol jarní sezóny. Naopak Španělsko se rozhodlo vyrobit národní kolo, ve kterém se utkají zvučná jména. Němci letos využili právo automatické nominace, ale to se nesetkalo s pochopením diváků a televize ARD svého zástupce stáhla a uspořádá národní kolo. Nakonec bychom neměli zapomenout ani na Itálii, ta letos poprvé dá Eurovision Song Contest na hlavní program RAI UNO, jejich reprezentant bude vybrán prostřednictvím oblíbeného hudebního festivalu San Remo.

Novinky

EUROVISION IN CONCERT 2024

Prípravy na Eurovíziu 2024 vo Švédsku sú v plnom prúde. Speváci ich využívajú aj na pravidelné pre-party. Tá najväčšia sa

Exkluzivní rozhovor s Aiko

O víkendu se konala jedna z největších Eurovizních PREPARTY v Amsterdamu. Na akci nechyběla ani AIKO. Exkluzivní rozhovor Jána Winklera