Search
Close this search box.

Eurovize 2016 je plná návratů.

Dnes byl zveřejněn seznam přihlášených zemí na Eurovision Song Contest 2016 a opět se tak potvrdilo, že tento pořad patří mezi nejoblíbenější v celé Evropě. Do soutěže se po přestávce vrací hned několik zemí.

Za velký návrat lze určitě označit účast Bosny a Hercegoviny, která se naposledy prezentovala v roce 2012 v Baku. Tamní televize je na pokraji finančního krachu a neměla finanční prostředky na účast. Letos je ale vše jinak, díky sponzorům se BHRT do soutěže vrací.

Další zemí, která se aktivně zapojí do Eurovize je Ukrajina. Ta si vzala roční přestávku. Národní kolo se bude konat v únoru.

Návrat hlásí také Bulharsko. Veřejnoprávní televize BNT letos hostila Juniorskou verzi soutěže, která se v zemi setkala s velkým úspěchem. Televize se tak rozhodla vrátit i na Eurovision Song Contest 2016.

Do Stockholmu svého zástupce vyšle také Chorvatsko. HRT se naposledy účastnila Eurovize v roce 2013 a to právě ve Švédsku. Jejich reprezentanti se však do velkého finále nepodívali. HRT již v létě naznačovala, že by se země mohla na soutěž vrátit, ale k dnešnímu dni nebyly zveřejněny žádné informace. Jak uvedl web eurosong.hr, televize se rozhodla zaslat přihlášku bez informování veřejnosti. O to je to příjemnější.

Novinky