ESCZ 2020: Zájem byl velký

Česká televize plánuje v roce 2020 velké televizní finále Eurovize. Zájem autorů byl velký! Na Eurocontestu Vám představujeme jednoho z nadějných účastníků a snad i příslib do budoucna.

Tyhle písničky v národním kole ESCZ 2020 neuslyšíme.

O mně:

Jmenuji se Václav Hoidekr, je mi 17 let a věnuji se skládání hudby a hudební produkci. Studuji Konzervatoř v Plzni v oboru elektronického zpracování hudby. Jsem velkým fanouškem soutěže Eurovision Song Contest, již od druhé dekády zapojení se České Republiky do tohoto projektu v roce 2015. Na Eurovizi se mi nejvíce líbí výborná hudba, show a vlastně i celý koncept, kdy se sejdou na jednom místě lidé z mnoha různých států bez politických záměrů, čistě z lásky k hudbě.

První skladba – Con Gioia vznikla vlastně úplnou náhodou. S interpretkou jsme se již delší dobu bavili o tom, že by bylo úžasné na nějakém hudebním projektu společně spolupracovat. Jediný a největší problém byl ale ten, že každý děláme úplně jiný žánr. Mě baví především skládání populární hudby a Evička se věnuje opeře. Později nás ale napadlo udělat projekt který prvky těchto překrásných žánrů spojí – Con Gioiu.

Mezi další skladby, jež jsem do české delegace poslal patří skladba fool inspirovaná příběhem mé dobré kamarádky a taneční skladba Timed Bomb, která má byť prostou, ale důležitou myšlenku – abychom každý den prožívali naplno.

O interpretkách:

Eva Lišková (interpretka skladby Con Gioia) – třetím rokem studuje plzeňskou Konzervatoř, v oboru operní zpěv. Věnuje se zpěvu v lidových souborech.

Eliška Svejkovská (interpretka skladby fool a Timed bomb) –  třetím rokem studuje též plzeňskou Konzervatoř, v oboru elektronických klávesových nástrojů, věnuje se modelingu a okrajově i zpěv.

Eva Lišková, Václav Hoidekr – Con Gioia

Eliška Svejkovská, Václav Hoidekr – fool

Eliška Svejkovská, Václav Hoidekr – Timed Bomb

DALŠÍ NOVINKY

AVROTROS odvysílá náhradní show

Nizozemská televize dnes potvrdila, že bude vyrábět náhradní show, jako alternativu za zrušenou Eurovizi 2020. Náhradní program se jmenuje Eurovision: Europe Shine A Light, bude takovým světlem naděje pro všechny fanoušky Eurovize. Pořad budou moderovat moderátoři zrušeného letošního ročníku. Show se bude vysílat 16. května a představí všech 41 písní

EC porota hodnotí Polsko

Hvězdná porota Eurocontestu hodnotí: Alicja Szemplińska – Empires https://www.youtube.com/watch?v=om91-RjTr8k Vítek Havliš Tuhle písničku jsem slyšel poprvé, když v polském finále soutěžila s „Lucy“ od našich Lake Malawi. A absolutně jsem nepobral, proč si Poláci vybrali jako svého reprezentanta právě Alicju. Má sice nádherný hlas, ale nezpívá úplně čistě a její

Kto bude musieť bojovať odznova?

The Mamas, Uku Suviste či Elisa majú smolu. O účasť na najväčšej pesničkovej súťaži sveta budú musieť zabojovať odznova. Napriek tomu, že svoje národné finále vyhrali, na Eurovíziu sa dostať nemusia. Kým väčšina interne vybraných interprétov dostala druhú šancu, a na Eurovízii si o rok zaspieva, víťazi národných kôl také

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn