ESCZ 2020: Zájem byl velký

Česká televize plánuje v roce 2020 velké televizní finále Eurovize. Zájem autorů byl velký! Na Eurocontestu Vám představujeme jednoho z nadějných účastníků a snad i příslib do budoucna.

Tyhle písničky v národním kole ESCZ 2020 neuslyšíme.

O mně:

Jmenuji se Václav Hoidekr, je mi 17 let a věnuji se skládání hudby a hudební produkci. Studuji Konzervatoř v Plzni v oboru elektronického zpracování hudby. Jsem velkým fanouškem soutěže Eurovision Song Contest, již od druhé dekády zapojení se České Republiky do tohoto projektu v roce 2015. Na Eurovizi se mi nejvíce líbí výborná hudba, show a vlastně i celý koncept, kdy se sejdou na jednom místě lidé z mnoha různých států bez politických záměrů, čistě z lásky k hudbě.

První skladba – Con Gioia vznikla vlastně úplnou náhodou. S interpretkou jsme se již delší dobu bavili o tom, že by bylo úžasné na nějakém hudebním projektu společně spolupracovat. Jediný a největší problém byl ale ten, že každý děláme úplně jiný žánr. Mě baví především skládání populární hudby a Evička se věnuje opeře. Později nás ale napadlo udělat projekt který prvky těchto překrásných žánrů spojí – Con Gioiu.

Mezi další skladby, jež jsem do české delegace poslal patří skladba fool inspirovaná příběhem mé dobré kamarádky a taneční skladba Timed Bomb, která má byť prostou, ale důležitou myšlenku – abychom každý den prožívali naplno.

O interpretkách:

Eva Lišková (interpretka skladby Con Gioia) – třetím rokem studuje plzeňskou Konzervatoř, v oboru operní zpěv. Věnuje se zpěvu v lidových souborech.

Eliška Svejkovská (interpretka skladby fool a Timed bomb) –  třetím rokem studuje též plzeňskou Konzervatoř, v oboru elektronických klávesových nástrojů, věnuje se modelingu a okrajově i zpěv.

Eva Lišková, Václav Hoidekr – Con Gioia

Eliška Svejkovská, Václav Hoidekr – fool

Eliška Svejkovská, Václav Hoidekr – Timed Bomb

DOPORUČUJEME

Eliška Mrázová v TV San Marino

Jak jsme se Vás již na našem webu informovali, Eliška Mrázová postoupila do semifinále Una

Eurovize Extra

2007 Kabát jede do Evropy

Česká televize počátkem roku 2007 vybírala vůbec prvního reprezentanta České republiky do mezinárodní hudební hry

Česko Extra

Eliška Mrázová na Eurovizi za San Marino?

San Marino dnes zveřejnilo 60 semifinalistů, kteří budou bojovat o postup do národního finále Eurovize.

Eurovize Extra