Search
Close this search box.

ESCZ 2020: Zájem byl velký

Česká televize plánuje v roce 2020 velké televizní finále Eurovize. Zájem autorů byl velký! Na Eurocontestu Vám představujeme jednoho z nadějných účastníků a snad i příslib do budoucna.

Tyhle písničky v národním kole ESCZ 2020 neuslyšíme.

O mně:

Jmenuji se Václav Hoidekr, je mi 17 let a věnuji se skládání hudby a hudební produkci. Studuji Konzervatoř v Plzni v oboru elektronického zpracování hudby. Jsem velkým fanouškem soutěže Eurovision Song Contest, již od druhé dekády zapojení se České Republiky do tohoto projektu v roce 2015. Na Eurovizi se mi nejvíce líbí výborná hudba, show a vlastně i celý koncept, kdy se sejdou na jednom místě lidé z mnoha různých států bez politických záměrů, čistě z lásky k hudbě.

První skladba – Con Gioia vznikla vlastně úplnou náhodou. S interpretkou jsme se již delší dobu bavili o tom, že by bylo úžasné na nějakém hudebním projektu společně spolupracovat. Jediný a největší problém byl ale ten, že každý děláme úplně jiný žánr. Mě baví především skládání populární hudby a Evička se věnuje opeře. Později nás ale napadlo udělat projekt který prvky těchto překrásných žánrů spojí – Con Gioiu.

Mezi další skladby, jež jsem do české delegace poslal patří skladba fool inspirovaná příběhem mé dobré kamarádky a taneční skladba Timed Bomb, která má byť prostou, ale důležitou myšlenku – abychom každý den prožívali naplno.

O interpretkách:

Eva Lišková (interpretka skladby Con Gioia) – třetím rokem studuje plzeňskou Konzervatoř, v oboru operní zpěv. Věnuje se zpěvu v lidových souborech.

Eliška Svejkovská (interpretka skladby fool a Timed bomb) –  třetím rokem studuje též plzeňskou Konzervatoř, v oboru elektronických klávesových nástrojů, věnuje se modelingu a okrajově i zpěv.

Eva Lišková, Václav Hoidekr – Con Gioia

Eliška Svejkovská, Václav Hoidekr – fool

Eliška Svejkovská, Václav Hoidekr – Timed Bomb

Novinky