Search
Close this search box.
Eurovision foto EBU

Dnes se koná PRVNÍ SEMIFINÁLE EUROVISION SONG CONTEST

A je to tadyyyy! Dnes večer se koná první semifinále Eurovision Song Contest. U nás je soutěž známá pod názvem Eurovize.

Dnes večer ( 9.5. 2023) se koná první semifinále Eurovision Song Contest. V prvním semifinále o deset postupujících míst soutěží 15 zemí. A to včetně Česka. Ano letos poprvé naše země nevystupuje pod názvem Česká republika, ale jen Česko /Czechia. Náš web se jednoslovný název snažil používat již několik let.

Česko letos reprezentuje dívčí kapela Vesna. Více zde!

Přenos je možné sledovat prostřednictvím České televize a to na programu ČT 2. Přenos bude dostupný také prostřednictvím iVysílaní.

Pořadí vystoupení:

 1. Norsko
 2.  Malta
 3.  Srbsko
 4.  Lotyšsko
 5.  Portugalsko
 6.  Irsko
 7.  Chorvatsko
 8.  Švýcarsko
 9.  Izrael
 10.  Moldavsko
 11.  Švédsko
 12.  Ázerbájdžán
 13.  Česko
 14.  Nizozemsko
 15.  Finsko

Po dlouhé době letos budou v semifinále hlasovat pouze televizní diváci. Musíme napsat konečně! Porota bude hlasovat jen ve finále.

Češi budou moci hlasovat prostřednictvím SMS zpráv. vše bude oznámeno během přenosu. Poprvé je možné hlasovat tako prostřednictvím speciální aplikace. ESC.vote

Tam je možné hlasovat prostřednictvím platební brány. Každý jednotlivý hlas stojí 0,99 EUR. Hlasovat prostřednictvím této aplikace bude možné po zaznění všech písní. Na možnost hlasování upozorní moderátoři. lze poslat maximálně 20 hlasů.

Novinky