Co zatím víme k české účasti na Eurovizi 2016

Petr

Česká televize se rozhodla pokračovat v účasti na Eurovision Song Contest již letos v létě. O skutečnosti jako první informoval EuroContest.cz. Již v létě bylo jasné, že vedoucím projektu bude Jan Potměšil. Ten později oslovil Jana Borse, který se stal novým šéfem české delegace. Jeho medailonek si můžete přečíst zde.

Momentálně se České televizi hlásí autoři a skladatelé, kteří můžou zasílat své písně, které samozřejmě musí splňovat pravidla EBU. Televize dále informovala, že výběr písničky proběhne stejným způsobem jako letos.

S jistotou můžeme říci, že nejsou známé žádné termíny, kdy by měl být představen interpret, nebo prezentace soutěžní písničky. Českého zástupce a soutěžní píseň budeme znát nejpozději v březnu příštího roku. O dalších novinkách z České televize, budeme včas informovat.

Next Post

Německým zástupcem bude Xavier Naidoo

Německá televize se letos rozhodla vybrat svého zástupce pro Eurovizi 2016 interním způsobem. Nominovaným zástupcem se stal soulový zpěvák Xavier Naidoo. Německo naposledy využilo vnitřní volbu v roce 2011, od té doby vždy proběhlo národní kolo. Televizní diváci v Německu pouze vyberou soutěžní písničku. NDR/ARD vyhlásila veřejnou výzvu pro skladatele a […]