Česká republika se zúčastní Eurovision Young Musicians

Česká republika se zúčastní Eurovision Young Musicians

V roce 2020 přišla smutná zpráva. Z důvodu celosvětové pandemie byla zrušena soutěž Eurovision Young Musicians, která se měla konat v chorvatském Záhřebu.

Letos však přišla dobrá zpráva. Evropská vysílací unie obnovila tuto soutěž pro mladé talentované hudebníky. Podle norské televize NRK, která již vyhlásila národní kolo, se soutěž bude konat ve francouzském Montpellier. Bude to další velký projekt, který bude pořádat France Télévisions.

Dnes přišla také dobrá zpráva z České televize. Naše národní televize potvrzuje účast v soutěži. Náš web o tom informoval Jan Tengler (šéf české delegace). Český zástupce bude vybrán prostřednictvím národního kola, termín však ještě nebyl stanoven.

Česká televize se poprvé zúčastnila soutěže v roce 2002. Letos to tak bude 20 let od první účasti v soutěži. Podrobnosti budeme i nadále sledovat.

Zatím nejúspěšnějším zástupcem v soutěži byl Indi Stivín.

Doporučujeme

Eurovize 2024 bude v Malmö

Švédská televize oznámila, že Eurovision Song Contest 2024 se bude konat v Malmö. Oznámila také termíny soutěže. Semifinále se budou tradičně konat v úterý a ve čtvrtek. Tedy 7. a

Poslouchej rádio

Článek neprošel jazykovou úpravou.