Search
Close this search box.

Anton Šulík novým programovým ředitelem RTVS

Novým programovým ředitelem televizních okruhů RTVS se od prvního srpna stal Anotn Šulík.

Pan Šulík je populární slovenský režisér. Pro Slovenskou televizi režíroval třeba „Anjlei strážní“ dlouholetý pořad Aleny Heribanové, kterou znají i fanoušci eurovize, jelikož několikrát hlásila slovenské výsledky. Byl také ředitelem MĚSTSKÉHO DIVADLA v Žilině.

Anton Šulík v STV již vedl redakci zábavy a hudby. A když dostal nabídku, nemohl ji odmítnout. Pro něj je to výzva, udělat s RTVS kvalitní televizi. Pod jeho vedením, by se měla Slovenská televize stát opět oblíbenou konkurence schopnou značkou. Televizní programy by se měly mít podobu kvalitní evropské televize, která je otevřena všemu. Vzorem pro něj je Česká televize. Do budoucna by se televize měla opět zapojovat i do více koprodukčních projektu EBU.

Tahle informace zajímala i náš web. Pan Šulík nás informoval: „Eurovize nebyla pro STV programovou prioritou.“ Změnu postoje k Eurovizi však nevyloučil. V roce 2021 se s ní ale nepočítá. Momentálně je na prvním místě opět vrátit lidi k veřejnoprávní televizi a navázat na to co bylo dobré.

Pan Šulík, je odborník na správném místě a celá redakce EuroContestu přeje jen hodně štěstí:

zdroj: RTVS, EuroContest

Anton Šulík / foto RTVS

Novinky